FADO Fast Line – безумовна надійність та якість з’єднань

fado-fast-line-2
19.09.2022 Блог

У 2021 році компанія FADO вивела на ринок України нову серію обтискних фітингів FADO Fast Line. Ця продукція дуже швидко привернула увагу споживачів завдяки досконалому технічному рішенню та численним експлуатаційним та монтажним перевагам.

 

Система FADO Fast Line включає пластикові та латунні фітинги, обтискне кільце з модифікованого поліетилену, а також труби із зшитого поліетилену Pex-A, див. рис. 1.

Рис. 1

Рис. 1. Система FADO Fast Line

Основним матеріалом PPSU фітингів є пластик, а саме –  інноваційний матеріал поліфенілсульфон (англ., PPSU). Цей матеріал впевнено опановує галузь водопровідної арматури, хоча насправді вже давно застосовується у багатьох сферах індустрії: авіація, автомобільна промисловість, хімія, фармакологія, медицина тощо.

 

Інноваційні переваги

Чим вирізняється пластик PPSU, та чи можна на нього покладатися?

Цей пластик використовується у багатьох відповідальних сферах. Це зумовлено багатьма факторами витривалості, а саме: стійкість до високих температур та навантажень, агресивних середовищ, а також ультрафіолетових променів. Усе це лише загальні характеристики, отже давайте перейдемо до реальних цифр та фактів у порівнянні зі звичними матеріалами, які використовуються у виробництві фітингів.

Рис 2

Рис 2-1

Рис. 2. Високі механічні показники матеріалу PPSU Solvay Radel R5100.

 

Компанія FADO використовує PPSU-фітинги, виготовлені з високоякісної сировини Solvay Radel R5100. Цей матеріал пропонує виняткові механічні характеристики, див. рис. 2. Наприклад, модуль пружності PPSU матеріалу складає 2340 мПа, в той час як для звичного усім PPR лише 1000 мПа.

Коефіцієнт Пуассона (ν) для латуні 0,31, а PPSU – 0,42, що свідчить про більш оптимальну структуру. Також PPSU матеріал перед розривом може розтягуватись на 10% більше, ніж PPR, та незважаючи на те, що це пластик, має однакову здатність до розтягнення порівняно із латунню. Усе це свідчить про високу надійність матеріалу, а в наслідок цього і системи в цілому.

Також необхідно враховувати одну з найважливіших властивостей PPSU матеріалу – відсутність будь-яких реакцій при контакті з водою, або іншою речовиною, що протікає у господарчих трубопроводах. Нагадаємо, що одним із недоліків латунних фітингів е вимивання цинку, що у поєднанні з неякісною водою може суттєво скоротити життя фітингів з кольорових металів. Саме через це у світі трубних систем нарощується тенденція щодо переходу з латунних фітингів на пластикові. Тож компанія FADO рухається в руслі світових трендів та впроваджує найкращі рішення.

Рис 3

Рис. 3. Профіль з’єднання фітингів серії FADO Fast Line

 

Безумовна надійність

Як це працює та за рахунок чого з’єднання з PPSU герметичні?

Готове з’єднання складається з фітингу, труби та кільця. Якщо розглянути змонтоване з’єднання, див. рис. 3, то, по-перше, на зображенні видно, що труба прийняла форму замка фітинга, цей фактор впливає на збільшення площі контакту труби з фітингом, що в свою чергу сприяє спротиву стосовно проникнення рідини між проміжків.

По-друге, видно, що зовнішній діаметр труби та кільця в цілому збільшився (приблизно на 16%). Оскільки труба та кільце виготовлені з поліетилену, який прагне повернутись до початкового стану, це також сприяє ущільненню труби та стисненню проміжків між трубою та фітингом. Усі ці фактори працюють разом, та призводять до того, що з’єднання такого типу дуже міцні та мають всі передумови, аби забезпечити надійне, герметичне з’єднання. На сайті FADO можна подивитися відео про тестування системи FADO Fast Line на герметичність.

Найуважніші могли помітити, що в асортименті системи FADO Fast Line також присутні фітинги з латуні. Це головним чином тому, щоби за запитами наших споживачів (щодо чого було проведено спеціальне опитування), забезпечити в асортименті наявність фітингів із різьбовими з’єднаннями. В системі FADO Fast Line усі фітинги з різьбою виготовлені з латуні, див. рис. 1. Це було побажанням наших клієнтів за для зменшення ризиків при монтажі різьбових з’єднань, але в подальшому можливо в асортименті FADO також з’являться різьбові фітинги з PPSU.

 

Герметичне з’єднання за три кроки

Які особливості монтажу та використання даної системи?

Одним із найважливіших факторів при виборі систем фітингів є швидкість та простота монтажу. Завдяки відсутності необхідності використання ущільнюючих матеріалів та використанню лише одного інструменту система FADO Fast Line завжди буде попереду інших стосовно швидкості та простоти монтажу.

Лише три кроки відділяють інсталятора від змонтованого з’єднання, див. рис. 4:

  1. Встановити кільце на трубу до упору.
  2. Спеціальним інструментом розширити трубу.
  3. Швидко встановити на фітинг розтягнуту трубу з кільцем до упору.

Рис 4

Рис. 4. Послідовність дій при з’єднанні фітингів серії FADO Fast Line

 

Важливо розуміти, що ці з’єднання працюють за рахунок фізичних властивостей пластику, а саме пружності при розтягу. Як відомо зі шкільної програми фізики, при зменшенні температури молекулярні зв’язки стають слабшими та втрачають свої здібності до розтягу або інших деформацій. Отже,  монтаж при низьких температурах необхідно проводити з попереднім прогріванням фітингів та труб. Також треба бути уважним та дотримуватись загальних правил монтажу, особливо уникати встановленню з’єднань під натягом або у місцях укладання, схильних до деформації.

Про надійність системи FADO Fast Line свідчить той факт, що забудовники вже активно використовують для монтажу систем водопостачання та опалення. Так, система FADO Fast Line змонтована в ЖК «Бережанский», ЖК «Дніпровська мрія» (м. Київ, «Галжитлобуд»), ЖК «Нова Європа» (м. Одеса, «Планета девелопмент») та інших.

FADO Fast Line – найкраще рішення для систем водопостачання та опалення у ЖК і котеджах. Швидко, надійно, інноваційно, перевірено професіоналами.

 

 

Поділитись: